Güvenli olduğu düşünülen yerel ağların, tehditlerin ana kaynaklarından biri olduğu bilinmektedir.

Başta kurumsal kullanıcılar olmak üzere tüm istemcilerin yerel ağ erişimlerinde kullandıkları bilgisayarların güvenlik politikalarına uymaları önemlidir.

Yetkisiz cihazların kurumsal ağlara bağlanması önemli riskler oluşturmaktadır. Özellikle mobil kullanıcılar hem işletme içinde hem de dışında aynı cihazları kullandığında, güvenlik açığına neden olabilecek yazılımların kurumsal ağ kaynaklarına yayılmasını kolaylaştırır.

Müşterilerimiz sunduğumuz yerel ağ erişim kontrol sistemlerinden yararlanır ve:

• Yerel ağ kaynaklarına bağlanmayı talep eden istemcilerin güvenlik düzeyini inceleyebilir

• Kurumsal güvenlik politikalarıyla uyumlu olmayan istemcileri kısıtlayabilir

• Kısıtlı müşterilerin güvenlik seviyelerinin şirket politikasıyla uyumlu olmasını sağlayabilir.

Yarışma, kullanıcıların ofis dışındayken bile kurumsal kaynaklara her zaman, her yerde erişebilmelerini gerektirir. Mobil çalışmanın gereklerinden biri haline gelen bu gereksinimi karşılamak için güvenli internet erişiminin her zaman mevcut olması gerekir. Ek olarak, kurum içi erişime sahip dahili kaynaklara İnternet üzerinden güvenli bir şekilde erişilebilmelidir. Cihazdan bağımsız erişim sağlamak bile artık bir zorunluluktur. 1ware Teknolojisi olarak uzaktan güvenli erişim için gerekli altyapıyı sağlıyoruz. İstenilen güvenlik seviyesine göre belirlenen farklı VPN türleri ile düşük maliyet, yüksek güvenlik ve kolay konfigürasyon avantajlarına sahip olabilirsiniz.

Demo Talepleriniz İçin Bize Ulaşın!