İnternet Güvenliği Çözümleri

İş ve özel hayatın vazgeçilmezi haline gelen internetin, güvenli kullanımı için yetkin mühendis kadromuzla müşterilerimize e-posta güvenliği, güvenlik duvarı (Firewall), web güvenliği, saldırı algılama ve önleme sistemleri (IPS), uzaktan güvenli erişim sistemleri (VPN) ve web sunucu güvenliği (WAF) teknolojilerinde esnek çözümler ve hizmetler sunuyoruz.

 • E-Posta GüvenliğiE-posta trafiği, mobil kullanıcıların katılımıyla ciddi şekilde artarken, güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Kullanıcı tarafından istenmeyen e-posta sayısında ciddi artışlar gözlenirken, bu durum ciddi zaman ve verim kaybına sebep oluyor.

  Deneyimli BT güvenlik danışmanlarımız, anti-virüs, anti-spam, anti-trojan, anti-worm, anti-phishing çözümlerimiz ile e-posta servislerini güvenilir hale getiriyor. Müşterilerimizi istenmeyen veya uygun olmayan e-postalardan ve güvenlik tehditlerinden aktif olarak koruyoruz.

 • Güvenlik Duvarı (Firewall)

İnternet bağlantısı yapılan ve özellikle sunucu servislerine sahip olan her ağ bir güvenlik duvarına ihtiyaç duyar. Güvenlik duvarları sayesinde, güvenlik politikalarınıza bağlı olarak, yerel ağınıza dışarıdan gelebilecek bağlantıları kontrol edebilirsiniz. Güvenlik duvarları sizi sadece dışarıdan gelen tehditlere karşı değil, aynı zamanda iç ağdan gelmesi muhtemel saldırılara karşı da koruyabilmelidir. Güvenlik duvarı çözümlerimiz, mevcut ağınızın güvenliğini sağlarken, Sanal Özel Ağ (VPN) teknolojisi ile uzaktan erişimleri de güvenli hale getirmektedir.

Güvenlik duvarı çözümünü daha kapsamlı bir koruma kalkanına dönüştürmek için UTM (Unified Threat Management) çözümünü sunuyoruz.   UTM çözümlerimiz, saldırı tespit ve koruma, web ve içerik filtreleme, anti-virüs, anti-spam, trafik ayarlama, bağlantı denetimi gibi birçok özellik sunarken, kapsamlı ve kolay yönetilebilen güvenlik altyapısı sağlıyor.

 • Web GüvenliğiBugün karşı karşıya olduğumuz yeni güvenlik riskleri, virüs önleme ve URL filtreleri gibi geleneksel güvenlik teknolojilerinin yetersiz kalmasına yol açmaktadır. Bu teknolojiler, özellikle Web 2.0 sitelerine gönderilen duyarlı veriler üzerinde yeterli kontrol sağlayamamaktadır.

  Kurumsal verilerin izinsiz şekilde kurum dışına çıkartılmasını engelleyen, kullanıcıların kurum politikaları ve kanunlar çerçevesinde internete bağlanmalarını sağlayan, kullanıcıları zararlı içerikten koruyan, esnek URL filtreleme, saldırı algılama, kötü amaçlı yazılım taraması gibi bileşenlerle web üzerinden gelmesi muhtemel tüm tehditlere karşı çözümler geliştiriyoruz.

 • Sunucu GüvenliğiGeleneksel güvenlik yaklaşımı, sunucu güvenliği ile başlar.

  Sunucu güvenlik çözümlerimiz:

 • Sunucuların fiziksel güvenliği
 • İşletim sisteminin güvenliği
 • Sunulan servislerin güvenliği
 • İklimlendirme
 • Felaket kurtarma senaryoları
 • UTM cihazları ile ağ güvenliğinin sağlanması
 • Loglama
 • Sunucu tabanlı IPS sistemleri
 • Veri yedekleme
 • Yönetilen güvenlik servisleri ile izleme
 • Tüm yapılandırmanın sistematik yönetilmesini kapsamaktadır

 

 • Saldırı Algılama ve Önleme Sistemleri (IPS)Sunucu servislerine sahip olan bir ağdaki güvenlik duvarları, verilen servislerin ilgili portlarının dış dünyaya erişimini kontrol eder. Günümüzde kullanılan birçok güvenlik duvarı ise daha fazlasını yaparak bu portların üzerinden akan uygulama trafiğinin ağ standartlarına uygunluğunu kontrol eder. Bu sayede de tehditleri tespit etme ve önlemede bir avantaj sağlar.

  Geleneksel güvenlik duvarları, sınırlı özellikleri ve performans kısıtları nedeniyle istenen güvenlik seviyesini sağlamada yetersiz kalabilmektedir. Gelişmiş özellikler ve yüksek performans sunan saldırı algılama ve önleme sistemleriyle, daha etkin bir güvenlik yapısı oluşturabilirsiniz. Saldırı algılama ve önleme sistemlerimiz, güvenlik duvarının önüne konumlandırılır. Bu yapı ile iç veya dış ağlardan gelen paketler incelenir ve saldırı şablonlarına uyan, tehdit içeren paketlerin geçmesi engellenerek etkin bir güvenlik sağlıyoruz.

 • Uzaktan Güvenli Erişim (VPN)Rekabet, kullanıcıların ofis dışında olduklarında da, kurumsal kaynaklara her zaman, her yerden erişebilmeleri gerektiriyor.  Mobil olarak çalışmanın zorunluluklarından biri haline gelen bu gereksinimi karşılayabilmek için güvenli internet erişiminin her zaman sağlanabiliyor olmalıdır. Ayrıca, kurum içi erişimi olan dahili kaynakların, internet ortamında da güvenli olarak erişilebilir olmalıdır. Hatta ihaz bağımsız erişimin sağlanması da artık bir gerekliliktir. 1ware olarak, uzaktan güvenli erişim için gerekli olan altyapıları sağlıyoruz. İstenilen güvenlik seviyesine göre belirlenen farklı VPN türleri ile düşük maliyet, yüksek güvenlik vekolay yapılandırma avantajlarına sahip olabilirsiniz.
 • Web Sunucu Güvenliği (WAF)

Web Uygulama Güvenlik duvarı (WAF – Web Application Firewall) karmaşıklaşan web trafiği üzerinde detaylı paket incelemesi yaparak olağandışı olan trafiği engeller. Kısaca, web uygulamalarını korumak üzere tasarlanan WAF sistemlerinin kullanımı “PCI Veri Güvenliği” gibi bazı güvenlik standartları tarafından da zorunlu tutulmaktadır.

Web uygulamalarınızı ve web sunucularınızı, IPS’lerin engellemeyeceği web tabanlı ataklardan WAF sistemleri ile koruyabilirsiniz. WAF sistemleri tıpkı IPS’ler gibi hat trafiğini üzerinden geçirecek şekilde, ancak IPS’lerden farklı olarak web uygulamalarının önüne konuşlandırılır. Böylelikle, WAP sistemi tüm web trafiğini değil, web uygulamalarına ve web uygulamalarından olan trafiği izleyip, analiz eder.

WAF sistem çözümlerimiz ile web uygulamalarınıza yapılan erişimleri izleyebilir, denetim için erişim loglarını derinlemesine inceleyebilir, tehdit ve saldırılara karşı korunabilirsiniz.

 

 

E-Bültene Kayıt Olmak İster misiniz ?

E-Bültene kayıt olarak, içeriklerimizden haberdar olabilirsiniz.