Ağ Güvenliği Çözümleri

Bilgiye daha kolay erişim talebine cevap veren altyapı ve uygulamalar, kurumları da güvenlik çözümlerinde bu hıza yetişmeye zorluyor. Giderek yaygınlaşan, hızlanan ve sürekli yenilenen ağ altyapısına uyum sağlamak için daha esnek, duyarlı ve bütünleşik güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyuluyor. Güvenliğin tek noktadaki çözümler ile sağlanması ise artık mümkün değil.

Sertifikalı uzmanlarımızla, müşterilerimize geniş alan ağı, kablosuz alan ağı ve yerel alan ağı teknolojilerinde, üretici bağımsız esnek çözümler ve hizmetler sunuyoruz.

  • Geniş Alan Ağı Güvenliğiİletişim teknolojilerinin hızlı gelişimi, geniş alan ağlarının kullanımını artırırken, yeni teknolojiler sayesinde yeni fırsatlar da sunuyor. Farklı bağlantı yapılarını içeren çözümlerle artan geniş alan ağı kullanımı, güvenlik konusunda kapsamlı çözümleri gerekli kılıyor.

    Sunduğumuz çözümlerle, farklı lokasyonlardaki ofislerin kesintisiz çalışabilmesini, artan tehdit türlerine karşı gerekli önlemlerin alınabilmesini, kullanıcıların ihtiyaç duydukları her an ağa erişebilmesini, ağ performansını düşürmeden sağlıyoruz.

  • Kablosuz Alan Ağı Güvenliği

Kablosuz ağların kablolu ağlardan çok daha fazla rağbet gördüğü ve hızla büyüdüğü bir dönemi yaşıyoruz. Kablosuz ağ erişim cihazlarının maliyetlerinin düşmesi, kablosuz ağların performansının kablolu ağlara yaklaşması, kullanımı daha da artıyor.

Ancak kablosuz ağlarda fiziksel bir bağlantı olmadığı için güvenlik boyutu da değişiyor. Kablosuz ağlardaki en temel güvenlik problemi, verilerin havada uçuşmasıdır. Konumlandırılan erişim noktalarının dağıtık ve bir yapıda olması, fiziksel güvenliğin sağlanmasının zor olması nedeniyle kablolu ağ ekipmanlarına göre daha fazla tehdit altındadır.

Müşterilerimizin, kablosuz alan ağlarının sağladığı esneklikten daha verimli şekilde yararlanabilmesi için çok katmanlı güvenlik çözümleri sunuyoruz.

  • Ağ Erişim Kontrolü (NAC)Güvenli olduğu kabul edilen yerel ağların,  tehditlerin ana kaynaklarından biri

olduğu biliniyor. Kurumsal kullanıcılar başta olmak üzere, tüm istemcilerin yerel ağ erişimlerinde kullandıkları bilgisayarların güvenlik politikalarına uygunluğu önem kazanıyor. Zira yetkisiz

cihazların kurumsal ağa dahil olması önemli riskleri beraberinde getiriyor. Özellikle mobil kullanıcıların aynı cihazları hem kurum içinde hem de kurum dışında kullanmaları, bu cihazlar ile birlikte güvenlik zafiyetine neden olabilecek yazılımların kurumsal ağ kaynaklarına yayılmasını kolaylaştırıyor.

Müşterilerimiz, sunmuş olduğumuz yerel ağ erişim denetim sistemleri sayesinde:

  • Yerel ağ kaynaklarına bağlantı yapmak isteyen istemcilerin güvenlik seviyelerini inceleyebiliyor
  • Kurumsal güvenlik politikalarına uygun olmayan istemcileri sınırlayabiliyor
  • Sınırlanmış istemcilerin güvenlik seviyelerinin kurumsal politikaya uygun hale getirilebilmesini sağlayabiliyorlar.

NAC çözümlerimiz ile daha güvenli bir ağ altyapısı sağlayarak, güvenlik zafiyetlerini engelleyebilir, olası kesintileri minimize edebilirsiniz.

 

 

E-Bültene Kayıt Olmak İster misiniz ?

E-Bültene kayıt olarak, içeriklerimizden haberdar olabilirsiniz.